Jak napisać CV na stanowisko doradcy klienta?

Doradca klienta Warszawa
jak napisać cv

CV to coś, bez czego nie można się obejść, szukając nowej pracy. Dokumenty aplikacyjne wysyłamy w odpowiedzi na ogłoszenie i na ich podstawie rekruter przeprowadza wstępną selekcję kandydatów. Dlatego tak ważne jest, by pokazywały nas one z jak najlepszej strony. Oto kilka wskazówek, jak przygotować CV do pracy na stanowisku doradcy klienta: jakiego użyć programu, co zawrzeć w dokumencie i w jakim formacie go wysyłać.

CV – gdzie napisać?

W internecie znajdziemy wiele pomocy do przygotowania curriculum vitae: kreator, szablony, wzory, proste programy graficzne z gotowanymi formatami dokumentu. Narzędzia te mogą być darmowe lub płatne. Ważne jest, aby przed skorzystaniem z nich sprawdzić zasady użytkowania – czy np. pozornie darmowy program nie będzie wymagał od nas uiszczenia opłaty na etapie przesłania gotowego, już uzupełnionego danymi dokumentu.

Do napisania CV z powodzeniem możemy wykorzystać także zwykły edytor tekstowy bądź program służący do przygotowywania prezentacji. Ważne, by dokument wygenerować na koniec w odpowiednim formacie.

CV – co powinno zawierać?

Gdy przygotowujemy CV i list motywacyjny, możemy posiłkować się przykładami, ale nie zapominajmy o tym, że nasze dokumenty aplikacyjne powinny być po pierwsze oryginalne i po drugie zgodne z prawdą. W przypadku CV wzory dostępne w internecie są dobrą wskazówką, ale nie kopiujmy treści, które nas nie dotyczą, nie koloryzujemy w kwestii doświadczenia, znajomości języków obcych itd.

Co powinniśmy koniecznie zawrzeć w CV na stanowisko doradcy klienta:

  • imię i nazwisko, dane kontaktowe,
  • doświadczenie zawodowe,
  • wykształcenie,
  • poziom znajomości języka obcego, dodatkowe umiejętności, przebyte kursy i szkolenia (związane ze stanowiskiem pracy),
  • klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (RODO).

Czy można napisać ciekawe CV bez doświadczenia? Oczywiście. Na początku drogi zawodowej warto skupić się na pozazawodowych aktywnościach, które mogą być przydatne z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy. Wolontariat, letnia praktyka, członkostwo w samorządzie uczelnianym czy uczniowskim to tylko przykłady takich działań.

Co możemy dodać do curriculum vitae:

  • zainteresowania,
  • zdjęcie,
  • profil zawodowy.

Aby stworzyć profesjonalne CV, dodajmy profil zawodowy – krótkie podsumowanie tego, kim jesteśmy, jakie mamy atuty i do czego dążymy w naszej karierze. Pamiętajmy także, że CV bez zdjęcia nas nie dyskwalifikuje – ten dodatkowy element warto dodać, ale podobnie jak w przypadku zainteresowań nie jest to obowiązkowe.

Czego nie umieszcza się w CV:

  • stanu cywilnego,
  • informacji o liczbie wychowywanych dzieci,
  • oczekiwań finansowych.

Stan cywilny i informacje o naszym życiu prywatnym nie mają żadnego znaczenia w procesie rekrutacji, a na negocjacje finansowe odpowiednim momentem będzie rozmowa rekrutacyjna.

CV – format

Niezależnie od programu, w którym przygotowujemy CV, finalną wersję warto zapisać w formacie PDF. Dzięki temu nasz dokument będzie wyglądał identycznie na każdym urządzeniu – na telefonie, laptopie czy dużym ekranie. Zyskamy pewność, że zdjęcie wyświetli się poprawnie, marginesy pozostaną takiej wielkości, jak to zaplanowaliśmy, a tekst się nie „rozjedzie”. W ten sposób zapiszmy i CV, i list motywacyjny. Jeśli np. dodaliśmy zdjęcie czy kolorowe tło i wysyłając dokumenty, widzimy powiadomienie, że są one za duże, można dodatkowo skompresować pliki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *